Працюємо з журналістами: ТОП 10 порад від редактора!
29/07/2021
- Журналістам потрібен контент, робіть свій контент інфоприводом (і сповіщайте журналістів про це завчасно).
- Забудьте про великі pdf файли, якщо в новині більше 2 сторінок, то її взагалі читати не будуть.
- Визначтеся з «ключовим повідомленням» – яку саме інформацію ви хочете донести і чому це важливо.
- Подбайте про свою доступність. Переконайтеся, що журналісти самі можуть до вас звернутися, якщо їм це потрібно. Опублікуйте електронну адресу на своєму сайті, якщо такий є, та в соціальних мережах.
- Пишіть завчасно. Якщо у п’ятницю о 10 годині має відбутися ваша акція, а журналіст отримає вашого листа у четвер пізно ввечері, то шансів на висвітлення події буде мало. Тому що існує редакційна політика, планування, а та й просто тому, що коли тобі щось повідомляють в останній момент, то це означає, що хтось не цінує твій час, а отже, можна з чистою совістю проігнорувати це.
- Оперативно та своєчасно надсилати реліз. А не через пару днів після вашої акції. Пропонуючи новину, потрібно потрапити у контекст.
- Персоналізація листів – понад усе. У жодному випадку не пишіть безликих листів, розсилаючи їх низці адресатів. По-перше, це не працює вже хоча б тому, що журналістам потрібен ексклюзив. А по-друге, більше шансів, що людину зачепить звертання на ім’я і відчуття, що лист адресований особисто їй.
- Добирати правильні слова. Дуже важливо писати листи людською мовою. Не зловживайте канцеляризмами, пишіть, як людина, а не як робот, або не впадайте в іншу крайність, пишучи щось аж занадто лірично-драматичне.
- Підтримувати контакт. Дуже важливо не просто поповнювати свій записник переліком контактів, а саме вибудовувати відносини зі ЗМІ.
- Бути корисними. Завжди намагайтеся надати фотографії, якусь додаткову інформацію, статистичні дані, поділитися необхідними контактами, порадити когось зі спікерів. Такі дрібнички можуть значно полегшити життя журналістів. Вам подякують і пам’ятатимуть про вас, як до таких, що можна звертатися по коментарі чи щодо якоїсь допомоги під час підготовки матеріалу. А отже, якщо ви самі звернетеся по допомогу, то різко збільшується ймовірність того, що вам не відмовлять.
Важливі новини09/04/2025Global Career Days: як це було07/04/2025Маленькі дії — великий результат: весняна толока біля Vcentri HUB: Оболонь07/04/2025Вже 10 мікрорайонів Дніпровського району взяли участь в опитуванні в межах проєкту «Менеджмент житлових мікрорайонів»!02/04/2025Час діяти! Київ чекає на ваші ідеї!02/04/2025Громадянська освіта для молоді: якою вона має бути?26/03/2025Вчора ми зробили ще один важливий крок вперед — підписали меморандум про співпрацю з Благодійним фондом ім. Святителя Іоанна Шанхайського!24/03/2025 «Тижні Добрих Справ» об'єднують серця та ініціативи!17/03/2025Нещодавно ми відзначили 5 років Vcentri HUB!17/03/2025Вибухонебезпечні предмети: знання, що рятують життя